Летна школа 2020

Уписи за „ЛЕТНА ШКОЛА 2020“

Летото е период кога дел од нашето слободно време го користиме за да научиме нешто ново, да истражуваме, осознаваме, откриваме.Ова лето одлучивме да ви понудиме едукативна летна школа која вклучува:* курс за идни првачиња* курс за ученици од I до V одделение.Доколку сметате дека имате потреба од дополнителни училишни или Read more…

Како да се регистрирате во виртуелната училница

Почитувани, со цел да ви го олениме процесот на регистрација на нашата виртуелна училница, подготвивме краток видео туторијал кој може да го проследите во продолжение. * Доколку не се прикажува видеото, користете google Chrome.

ОТВОРЕНА Е НАШАТА ВИРТУЕЛНА УЧИЛНИЦА! – ПОВЕЛЕТЕ!

Почитувани, во овие тешки времиња на пандемија и вонредна состојба во државата, дпту „АТ СОЛУТИОНС“ дооел Гевгелија, под чија сопственост е брендот едукативен центар за деца и возрасни „АЛТ СКУЛ“, како општествено одговорна компанија, со цел активно вклучување на учениците во едукативни активности сме во процес на изработка на онлајн Read more…

Втори роденден

Две години од почетокот на сега веќе успешната приказна Алт Скул. Голема благодарност до тимот кој безрезервно и несебично се труди секој ученик да го добие потребното внимание со цел постигнување максимални успеси. Благодарност и до сите ученици, без кои ние не би биле тука и сега, а овој тим Read more…

Новогодишни работилници

Детската еуфорија за новогодишните празници е огромна, а нивната желба да учестувуваат во подготовките за празникот е незаменлива. Така, во последната недела од месецот декември во просториите на Алт Скул, се реализираа новогодишни креативни работилници. Сите уживаа во прекрасната празнична атмосфера. Учениците своите кративни идеи ги преточија во многубројни новогодишни Read more…

Фото галерија: Halloween 2019

Во нашето портфолио влезе уште еден беспрекорно организиран настан со цел да се забавуваме сите заедно. Годинава, по повод Halloween на нашиот настан учествуваа 60тина деца, маскирани од кловнови до самовили и вештерки. Забавата се одвиваше на највисоко ниво, а присутните се дружеа, забавуваа и се натпреваруваа со најразлични игри Read more…

Прв училишен ден во новата учебна година

Денес нашиот едукативен центар официјално започна со новата учебна година. Први кои денес ги одработиа часовите беа дел од учениците од дневниот престој кои во релаксирана и опуштена атмосфера се дружеа, креираа и пишуваа. Насмевките на нивните лица и возбудата што се дел од Алт Скул беше тешко да не Read more…

Уписи за странски јазици

Новата учебната 2019/2020 година се ближи, а Вие размислувате каде да се запишете на курс по јазик? 🤔 Ние Ви нудиме сѐ на едно место! 👉 Курсеви за деца и возрасни ✅ АНГЛИСКИ ЈАЗИК ✅ ФРАНЦУСКИ ЈАЗИК ✅ ГЕРМАНСКИ ЈАЗИК ✅ ШПАНСКИ ЈАЗИК ✅ ГРЧКИ ЈАЗИК Се гледаме наскоро!!! Ваш, Read more…

Курс за идни првачиња

За среќен и безгрижен почеток на новата учебна 2019/ 2020 година, Алт Скул организира курсеви за идните првачиња. Посетете го Алт Скул, место каде што идните првачиња ќе добијат мотивираност, љубов кон учењето, самодоверба, ќе стекнат знаења и вештини, а вие драги родители ќе го поминете остатокот од денот  со Read more…

Конкурс за упис на нови ученици во учебната 2019/2020

Почитувани, почнувајки од денес (19.08.2019) започнува конкурсот за упис на ученици во учебната 2019/2020 година. Конкурсот ќе трае до 02.09.2019, а важно е да напоменеме дека сите запишани ученици добиваат бројни привилегии како семејни попусти, клуб поени, бројни бесплатни активности во текот на целата учебна година и можност да бидат Read more…